12957315_1141934319171096_830181318_n
Според првите неофицијални информации во сообраќајката има и повредени, а интервенирала и брзата помош.
Сообраќајката се случи на раскрсницата во месноста наречена „Kaj oревот“…

Во сообраќајката учествуваа комбе и автомобил според неофицијални информации повредене е жена која се возела во автомобилот…

Се очекува СВР да излезе со официјално соопштение.