Силно невреме го погоди Велгошти, улиците побелени од град со големина на орев (Видео)

Силно невреме проследено со дожд и град со големи на орев го погоди Велгошти , а како што информираат медиумите зафатен бил целиот охридско – струшкиот регион

Од УХМР информираат дeка регионот бил зафатен од силно невреме проследено со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и појава на град. Правец на движење на нестабилност од југозапад кон североисток.

Слично