Детали за убиството во Велгошти: Мајката на двете малолетни деца била пронајдена со најлонска вреќа на главата

Безживотно тело  на жена е пронајдено попладнево во куќа во Велгошти, информира СВР Охрид. Засега не се соопштуваат други детали за случајот. Неофицијално се работи за Благуна П. од Велгошти. Портпаролот на СВР Охрид Стефан  Димоски ја потврди информацијата за случајот, со кусо појаснување дека полициски екипи во присуство на јавен обвинител вршат увид на лице … Continue reading Детали за убиството во Велгошти: Мајката на двете малолетни деца била пронајдена со најлонска вреќа на главата